Chcesz coś więcej?

 

Warsztaty filozoficzne

  

Jeżeli odczuwasz potrzebę refleksji nad fundamentalnymi zagadnieniami dotyczącymi człowieka jak również otaczającego go świata zapraszam na filozoficzne warsztaty. Zajęcia mają formę łączącą elementy krótkiego wykładu tytułem wprowadzenia w daną tematykę oraz dyskusji. Tematyka zajęć ustalana jest w oparciu o zainteresowania uczestników warsztatów.

 

Przykładowe zagadnienia to:

  • Człowiek i świat
  • Egzystencja
  • Zagadnienie prawdy
  • Czas i wieczność
  • Śmierć i przemijanie
  • Szczęście a przyjemność
  • Moralność i wartości we współczesnym świecie

W miarę możliwości czasowych chciałbym abyśmy również wspólnie przeanalizowali parę tekstów filozoficznych.

 

Minimalna liczba osób wymagana do uruchomienia warsztatów - 5. Czas trwania 3 miesiące.

 

Wykłady z historii filozofii

 

Jeżeli odczuwasz potrzebę poszerzenia swej wiedzy lub też jesteś po prostu ciekawy świata zapraszam na krótki kurs historii filozofii. Zajęcia mają na celu przedstawienie najważniejszych (zdaniem prowadzącego ) stanowisk filozoficznych danej epoki od starożytności po współczesne czasy.

 

Minimalna liczba osób wymagana do uruchomienia kursu - 5. Czas trwania 6 miesięcy.

Świadomość siebie konfrontuje się z biegnącą rzeczywistością społeczną. Pytanie brzmi - jak ma się odnaleźć?

Terapeutyka filozoficzna nie jest procesem coachingowym.
To szczera rozmowa, która ma walory terapeutyczne.

 

W terapeutyce filozoficznej wsłuchuję się w to co ma do powiedzenia mój rozmówca, przedstawiam swoje poglądy na dany temat, dzielę się moją wiedzą filozoficzną, a także psychologiczną zogniskowaną wokół czterech trosk ostatecznych tj. śmierci, wolności egzystencjalnej, izolacji egzystencjalnej, braku sensu. Zatopieni w głębi podejmowanych tematów szczerze rozmawiamy. Rzeczona tematyka jest bardzo trudna i złożona. Wymaga bezwzględnej szczerości (nawet gdyby to miała być tzw. szczerość do bólu). Pomimo ciężaru gatunkowego tematu, warto oswoić się z tym co nieuniknione, z tym co być może na co dzień przeraża. Tak to bowiem właśnie jest, że zazwyczaj boimy się tego czego nie znamy. Zachęcam zatem do bezpiecznego przebrnięcia przez ten trudny teren w moim towarzystwie.

 

 

Zawsze, przy okazji ćwiczona jest konsekwencja. Osiągnięcie celu nie jest związane z kiwnięciem palca.